Sherpa Najman w legendarnej kurtce ponownie na K2(8611m)!

Jako jedyni dotarliśmy do nieznanych faktów na temat zakończonej sukcesem wyprawy na K2. Sherpowie pod dowództwem Nirmal Purja Sherpa w liczbie jak dotąd sądzono 10 czonków, zdobyli zimą szczyt Czogori jako pierwsi w historii. https://twitter.com/sst8848

Dotychczas media podawały informację o 10 uczestnikach tej wyprawy:

 • Nirmal Purja
 • Gelje Sherpa
 • Mingma David Sherpa
 • Mingma Gyalje Sherpa
 • Sona Sherpa
 • Mingma Tenzi Sherpa
 • Pem Chhiri Sherpa
 • Dawa Temba Sherpa
 • Kili Pemba Sherpa
 • Dawa Tenjing Sherpa
 • Najman Sherpa

Jedenasty Sherpa

Okazuje się, co uwzględniliśmy na liście, że jedenastym uczestnikiem wyprawy był nie kto inny jak Marcin Najman. Prawdopodobnie ma to związek z jego obozem treningowym w Nepalu, który ma go przygotować do kolejnej walki pożegnalnej. Jak udało nam się ustalić, Marcin Najman został poproszony o pomoc w zdobyciu K2. Sukces wyprawa zawdzięcza jemu, gdyż z ułańską fantazją brnął do przodu, poręczując drogę na szczyt by stanąć na nim jako pierwszy. Marcin Najman przesłał nam na dowód zdjęcie zrobione przez Nirmal Purja Sherpa, który dotarł około 15 minut po Marcinie.

Sherpa Najman jako pierwszy człowiek zimą na K2!

Weteran Himalajów

W wywiadzie udzielonym FejkNius24.pl, Marcin Najman wspomniał, że nie jest to jego pierwsze doświadczenie z tą górą. Okazało się, że 22 lipca 2018 roku był trenerem i przewodnikiem Andrzeja Bargiela podczas jego historycznego zjazdu z K2 na nartach. Wtedy również było to owiane tajemnicą, którą udało się dochować aż do dzisiaj! Anonimowa osoba z otoczenia Andrzeja Bargiela podkreśla, że całość powiodła się jedynie dzięki Sherpie, który pozostawał anonimowy przez prawie 3 lata.

Sherpa Najman podczas wyprawy Adnrzeja Bargiela na K2, 2018 rok

Narodowa Odporność

W tym tygodniu pisaliśmy o wprowadzeniu programu narodowego MorsujeSe+: https://fejknius24.pl/index.php/2021/01/20/npm-narodowy-program-morsowania/ a AszDziennik donosił o wzmocnieniu kadry skoczków narciarskich o Jadwigę Emilewicz: https://aszdziennik.pl/131873,dramat-jadwigi-emilewicz-pzn-dopisal-ja-do-kadry-musi-skoczyc-z-mamuciej Sukces Sherpy Najmana to kolejny krok w umacnianiu pozycji naszego kraju na zimowej arenie międzynarodowej.

Legendarna kurtka na aukcji WOŚP!

W tym tygodniu dobiegła również aukcja charytatywna na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kurtka towarzyszyła przełomowym wydarzeniom w dziejach naszej cywilizacji więc nie dziwi zatem cena końcowa jaką osiągnęła. Można nawet pokusić się o pytanie, czy kwota 20 000zł za tę relikwie nie jest zbyt niska? Wartość kurtki dodatkowo bez wątpienia podbije fakt, że na kolejną walkę pożegnalną z Marcinem Najmanem do ringu wejdzie Krzysztof Stanowski! I tak, Krzysztof będzie miał legendarny artefakt na sobie.

Już niedługo kolejna pożegnalna walka Sherpy Najmana z Krzysztofem Stanowskim

Więcej FNiusów już niedługo, podajcie dalej.

Walentynki - sprawdź na Ceneo.pl
2 thoughts on “Ujawniamy! Sherpa Najman w składzie wyprawy na K2”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *