2 sasiny i bijatyka

Bójka i blisko 2 sasiny złotych czyli Wielki Finał WOŚP to podsumowanie tegorocznego finału. Podczas imprezy doszło również do starcia w ramach kolejnej walki pożegnalnej Marcina Najmana. Niewątpliwie dużym zaskoczeniem było przyłączenie się do finału osób ze środowisk prawicowych. Wśród darczyńców znalazł się Janusz Korwin Mikke, czołowi politycy PiS czy Krzysztof Bosak. To niesamowite, że choć jeden dzień w roku może zjednoczyć nasz skłócony naród. Wydaje się, że wsparcie w postaci aukcji WOŚP było kluczowe dla osiągnięcia takiego wyniku. Przypomnijmy, że Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy udało się zebrać 127 495 626 złotych czyli prawie 2 sasiny polskich złotych.

Aukcje darczyńców

Kurs Samoobrony z Korwinem

Jak wspominaliśmy we wstępie, rekord nie zostałby pobity, gdyby nie bójka w ramach pożegnalnej walki Marcina Najmana jak i aukcje szczególnych darczyńców. Największym zainteresowaniem wśród aukcji WOŚP cieszył się kurs samoobrony prowadzony przez Janusza Korwin-Mikke. Istniała możliwość poszerzenia kursu samoobrony o elementy polowania na zakamuflowanych w lesie lewaków lecz z uwagi na pokojowy charakter Finału WOŚP, Jerzy Owsiak przekonał Janusza do rezygnacji z tego rozszerzenia.

blisko 2 sasiny zł czyli Wielki Finał WOŚP - Janusz Korwin-Mikke oferował kurs samoobrony.
Kurs samoobrony u Janusza Korwin-Mikke
Maseczka Krzysztofa Bosaka

Równie dużym zainteresowaniem, cieszyła się maseczka Krzysztofa Bosaka. Jak zadeklarował polityk, była ona prawie nieużywana a jemu samemu już niepotrzebna. Maseczkę wylicytował Pan Bogdan z Katowic za kwotę 35 000 zł. Gratulujemy zdobycia tej cennej pamiątki!

Bójka i blisko 2 sasiny złotych czyli Wielki Finał WOŚP - Krzysztof Bosak oddał prawie nową maseczkę
Prawie nowa maseczka Krzysztofa Bosaka
Karty do głosowania z nieodbytych wyborów Jacka Sasina

Podobnie do poprzednich, duże wzięcie miało 30 milionów aukcji zorganizowanych przez Jacka Sasina. Na każdej z nich można było wylicytować fabrycznie nową, legendarną już kartę do głosowania w wyborach, które się nie odbyły. Jak podkreślał sam Jacek Sasin, była to niepowtarzalna okazja do nabycia niewielkim kosztem świetnej pamiątki. Średnia cena każdej z kart doszła do kilku złotych a wyprzedane zostały wszystkie. Przełożyło się to na prawdziwy rekord. Sam Jacek Sasin uzbierał kwotę jednego sasina złotych.

Bójka i blisko 2 sasiny złotych czyli Wielki Finał WOŚP - Jacek Sasin i jego karty do głosowania to HIT tegorocznego WOŚP
Hit tegorocznego finału – karty do głosowania od Jacka Sasina
Mała rozwałka z Martą Lempart

Do finału WOŚP nie mogła nie przyłączyć się Marta Lempart. Liderka Strajku Kobiet zaoferowała na aukcję demolko-spacer ulicami Warszawy. Demolko-spacer to idealna forma na wyładowanie frustracji i odstresowanie – podkreślała Marta Lempart. Ta kusząca oferta cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem w środowiskach pseudokibiców. Nie ma nic lepszego niż legalne rozwalanie miasta w ramach walki o uprawnienie kobiet, zaznaczali uczestnicy aukcji.

Bójka i blisko 2 sasiny złotych czyli Wielki Finał WOŚP - Marta Lempart oferowała demolko-spacer
Legendarny kaftan naczelnika

Na sam koniec prawdziwy smaczek. Niespodziewanie do Finału przyłączył się sam Jarosław Kaczyński oferując swój osobisty kaftan bezpieczeństwa. Ta aukcja również cieszyła się dużym zainteresowaniem a kwota wyniosła aż 50 000 zł. Przypomnijmy, że inny legendarny element garderoby – kurtka Marcina Najmana została wylicytowana za jedyne 20 000zł. Tak czy inaczej serce wypełnia radość gdy obserwujemy zaangażowanie w słusznej sprawie zwaśnionych na co dzień stron.

Bójka i blisko 2 sasiny złotych czyli Wielki Finał WOŚP - Jarosław Kaczyński przekazał swój kaftan

Pożegnalna walka Najmana podczas Finału WOŚP

Niewątpliwie duży wpływ na uzbieranie kwoty prawie dwóch sasinów złotych miała pożegnalna walka Marcina Najmana. Zmierzył się w niej z Krzysztofem Stanowskim o czym donosiliśmy już przy okazji artykułu o zdobyciu K2. Bójka nie trwała zbyt długo i zakończyła się w po upływie jednego najmana czyli 44 sekund. Obaj zawodnicy, jednoczenie wyprowadzili nokautujące, prawe sierpowe.

Bójka  - podójny nokaut podczas gali

Prawdopodobnie nikt nie spodziewał się, że walka zakończy się remisem. Obrażenia nie były istotne i chwilę później obaj zawodnicy wrócili do siebie. Sędzią był sam Jurek Owsiak, który po walce jednocześnie uniósł w górę rękawicę obu zawodników.

Bójka - Jurek Owsiak i remis w pożegnalnej walce Marcina Najmana
Jerzy Owsiak ogłasza remis po wyrównanej walce

Dzięki temu obaj Panowie wyszli zwycięsko ze starcia a po Wielkim Finale wspólnie świętowali racząc się piwami od sponsora jednego z nich. Z pewnością warty uwagi jest fakt, że dzięki kolejnej, piątej już pożegnalnej walce, Marcin Najman odblokował złotą kurtkę świadczącą o prestiżu i klasie wojownika.

Wielki Finał - Marcin Najman Złota kurtka WOŚP
Odblokowana złota kurtka Marcina Najmana

Podsumowanie

Tegoroczny finał bez wątpienia był jednym z ciekawszych. Dzięki zaangażowaniu pełnego spektrum opcji politycznych udało się pobić rekord i zebrać prawie dwa sasiny polskich złotych. Ten niewątpliwy sukces pokazuje, że nie ma dla nas Polaków rzeczy nieosiągalnych. Jedynym warunkiem jest wspólne działanie. Dobrze, że choć jednego dnia udało nam się zjednoczyć w słusznej sprawie. To daje nadzieję na lepsze jutro w naszym smutnym, pogrążonym w wojence domowej kraju.

Polub FejkNius24 na facebooku wchodząc tutaj i udostępnij znajomym, niech mają coś od życia.

Nasz rzetelny portal informacyjny dopiero się rozwija. Udostępniając i lajkując nasze artykuły przyczyniasz się do jego rozwoju!

Walentynki - sprawdź na Ceneo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *