Geneza

All Lives Matter nominowane do pokojowej nagrody nobla. W odpowiedzi na kontrowersyjną nominację do pokojowego nobla dla ruchu Black Lives Matter, norweski eurodeputowany Varg Vikernes zgłosił kontrnominację dla ruchu All Lives Matter. Ruch ALM powstał w kontrze do BLM, którego korzenie sięgają roku 2013. Ruch BLM w pierwotnym założeniu miał być sprzeciwem wobec brutalności policji skierowanej na czarnoskórych obywateli. Szybko jednak okazało się, że BLM jest jedynie pretekstem do organizowania rozruchów, plądrowania sklepów i demolowania miast.

Rasizm jako narzędzie walki politycznej

Przez ostatnie lata obserwujemy radykalizację tego ruchu. Jeśli nie jesteś ich zwolennikiem to automatycznie stajesz się przeciwnikiem. Nowe fale protestów wybuchają zazwyczaj po śmierci kolejnego czarnoskórego obywatela. Godne uwagi jest to, co łączy każdą z tych ofiar. Okazuje się bowiem, że są to zazwyczaj kryminaliści, narkomani lub inni przedstawiciele półświatka. Ciekawy i wart zaznaczenia jest fakt, że wśród ofiar brutalności policji brak jest wykształconych przedstawicieli afroamerykanów. Poniżej zamieszczamy wywiad z czarnoskórym prezenterem, który sprzeciwia się lansowaniu mody na rasizm, który obecnie jest wykorzystywany przez białych do zbijania kapitału politycznego.

Zmarnowany potencjał

Sama idea powstania ruchu BLM mogła przynieść wiele korzyści czarnoskórej społeczności. Niestety zamiast skupiać się na edukacji i uświadamianiu młodych ludzi, narracja upośledziła ruch, usprawiedliwiając kradzieże, pobicia i rozboje. Kto wie, czy nie wyrządzili w ten sposób czarnej społeczności większej krzywdy niż prawdziwi biali rasiści. Niestety nie ma widoków na poprawę tej sytuacji a racjonalne głosy w dyskusji giną pośród wrzasku antyrasistów. W związku z tym, w dzisiejszych czasach zjawisko rasizmu zostało przedefiniowane i może dotyczyć jedynie zjawiska rasizmu białych w stosunku do czarnych. Dużą szkodą czarnoskórym wyrządziły przede wszystkim media, które nakręcają tematy związane ze zgonami czarnych podejrzanych.

Wątpliwy prestiż

Z pewnością bycie nominowanym do pokojowej nagrody nobla nie jest niczym chwalebnym. Zestawiając nominowanych przez ostatnie dziesięciolecia dojedziemy do wniosku, że jest to raczej antynagroda. Nominowany był sam Adolf Hitler, nominowany był Józef Stalin. Jak widzimy nagroda pokojowego nobla od dawna pozbawiona jest prestiżu i przypomina bardziej parodię samej siebie. Miejmy nadzieję, że podobne upośledzenie nie dotknie nagród nobla z dziedzin faktycznie użytecznych człowiekowi. Warto się zastanowić, czy dalsze istnienie pseudo-nagród pokojowego nobla ma jakikolwiek sens.

Oczywiście ten fejknius jest oparty o bzdurę(nie ma nominacji dla ALM) ale wyjątkowo również zawiera dużo gorzkiej prawdy. Żyjemy w ciekawych czasach, gdzie fejk brzmi jak prawda a prawda wydaje się fejkiem. Sformułowanie All Lives Matters jest odbierane jako rasistowskie co jest kolejnym absurdem dzisiejszych czasów.

All lives matter

Aby pogodzić wszystkie strony, redakcja FejkNius24 pragnie przypomnieć, że tak na prawdę, w obecnym świecie żadne życie nie ma znaczenia. Dla wielkich korporacji, bigpharma czy polityków każde życie takich jak my nie ma żadnego znaczenia 🙂 Zamiast więc marnować czas na nic nie znaczące spory zacznijmy wreszcie żyć. Czarni, biali, żółci, zieloni, wspólnie.

Więcej FejkNiusów znajdziesz tutaj. Polub nas na facebooku tutaj.

Walentynki - sprawdź na Ceneo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *