Dramat księdza Andrzeja Dymera wywołał smutek w wielu sercach. Nie zdążył on zostać przeniesiony do innej parafii ani oskarżyć swoich oskarżycieli gdyż zmarł przedwcześnie zostawiając ranę w sercu każdego dobrego katolika. Trudno powiedzieć, ile istnień bezpowrotnie straciło szansę obcowania z tym wielkim człowiekiem kościoła. Sytuacja jest tym bardziej przygnębiająca, że ks. Dymer po 25 latach wreszcie miał oczyścić swe dobre imię. Akt oskarżenia przeciwko małoletnim niegdyś a dorosłym obecnie kusicielom był już gotowy. Pojawia się pytanie, czy za śmiercią osoby tak symbolicznej dla kościoła katolickiego w Polsce nie stoi jakaś siła nieczysta?

Turystyka parafialna

Od wielu dziesięcioleci w Polsce funkcjonuje tzw. turystyka parafialna. Polega ona na wysyłaniu pasterzy kościoła do innych parafii w sytuacji w której do jego otoczenia zaczynają przenikać większe ilości małoletnich kusicieli. Pozwala to skutecznie ograniczyć prowokacje ze strony wrogów kościoła.

W związku z licznymi knowaniami, rekordziści księża zmieniali parafie dziesiątki razy. Oczywiście jest to dla nich tylko i wyłącznie powód do dumy. Świadczący o wysokiej pozycji w hierarchii kościelnej. Jakie to szczęście, że wspólnota kościoła stoi za sobą murem i nie pozwala krzywdzić swoich dzieci.

Ks. Andrzej Dymer

Trudno będzie w skrócie przybliżyć sylwetkę tak zacnej persony jak ksiądz Andrzej Dymer. Pierwsze wzmianki o incydentach, kiedy to księdza Dymera usiłowały zgwałcić dzieci parafian datowane są na 1995 rok. Oszczerczy atak nie powiódł się a ksiądz nieugięcie kontynuował swoją misję. Zakładał w imieniu kościoła katolickiego liczne placówki dla dzieci i młodzieży. Szczęśliwie przez 25 lat nie udało się postawić mu żadnych zarzutów.

Dzieło życia

Największym jego sukcesem było uruchomienie szpitala w Szczecinie, którego został namiestnikiem. Sprawa bardzo ciekawa ale nie będziemy się tu o niej rozpisywać bo to nie materiał na Fejka. W skrócie: standardowo miasto zarządzane przez koalicję PO-PIS oddało tereny szpitala maf… wspólnocie kościelnej za 1 procent wartości a wyżebr…. uzyskane z budżetu państwa i spółek środki pozwoliły na jego odnowienie pod pieczą kościelnych hierarchów. Cudowna historia jakich w Polsce wiele. Niefejkowe dane to wartość przejętych terenów ok. 20 000 000 zł i milionowe dotacje z budżetu naszego kraju oraz spółek skarbu państwa. Czyżby nasze społeczeństwo zasponsorowało raj na ziemi podejrzanemu(25 lat o mało aby skazać) o pedofilię nieświętej pamięci księdzu?

Andrzej Dymer podczas imprezy z okazji ufundowania inwestycji przez społeczeństwo

Nieodżałowana strata

Śmierć tak wspaniałego człowieka zawsze jest olbrzymim dramatem. Wiele dzieci i młodzieży bezpowrotnie straciło okazję by zostać wypełnionym miłosierdziem księdza Dymera. Przyczyny śmierci nie są znane ale komuś mogło zależeć aby ksiądz Andrzej nie mógł już nic powiedzieć. Prawdopodobnie skutecznie dałby odpór zarzutom pedofilskim lecz istnieje cień szansy, że przyznałby się do zarzucanych czynów i pociągnął za sobą na dno jeszcze wiele wpływowych osób. Tak czy inaczej nie będzie nam dane się tego dowiedzieć. Można powiedzieć, że ksiądz Dymer wybrał bardzo wygodny moment na opuszczenie tego łez padołu a społeczeństwo ma nauczkę, że co się odwlecze to jednak uciecze.

To był FejkNius lecz inspiracją do niego było życie i śmierć.

Czytaj więcej FejkNiusów na stronie głównej:

Polub nas na facebooku:

Walentynki - sprawdź na Ceneo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *